Okolí

Koupání

 • Nový Hrozenkov - koupaliště Na Stanoch – zvané Balaton – příroodní koupaliště o rozloze 9,5 ha, lyžařský akrobatický můstek, plochy ke slunění travnato-písčité, vhodné i k rekreačnímu rybolovu, turistice, cykloturistice. Součástí areálu je bufet, sociální zařízení, hřiště na beach volejbal. Ke koupališti dojedete i po cyklostezce. 

 • Hotel Horal Velké Karlovice – golf, lanové centrum, možnost zapůjčední Segway i s průvodcem (vhodné i pro větší děti), wellness, termální bazény, sauny, masáže
 • Zděchov - nově vybudované malé příjemné koupaliště nedaleko Halenkova

Cykloturistika a inline bruslení

 • nová cyklostezka kolem Bečvy spojující Vsetín s Velkými Karlovicemi vhodná i pro rodiny s dětmi a inline bruslení (až 70 km) www.cyklostezkabecva.com
 • pro děti začátečníky je vhodná vyasfaltovaná dráha na kolo a inline na dětském hřišti v Halenkově (moderní, otevřeno v květnu 2013)

 

Využití horských kol Vsetínské vrchy, Javorníky.


Pro děti se na sezonu 2014 otvírá nový Dětský park karlovských strašidýlek Razulák. Vyzkoušejte spoustu úkolů a her... více info 
http://www.valachy.cz/aktuality/detsky-park-karlovskych-strasidylek-razulak.aspx

Pro nejmenší - hřiště v Halenkově cca 500m od Apartmánů- bylo otevřeno v květnu 2013, moderní, prolézačky, horolezecká stěna, houpačky, sluzavky. Tenisový kurt, možnost pronájmu.
Na zahrádce za domem Apartmánů je vytvořeno základní zázemí pro malé děti - viz. Zázemí.

Nenáročná turistika pro děti 
Rezort Valachy vytvořil pro rodiny s dětmi nový turistický okruh na principu geocachingu Hledej poklad na Galiku - celková délka trasy 6 km. Více info na
http://www.galik.cz/aktivity-v-okoli/hledej-poklad-na-galiku.aspx

S kulíškem po Beskydech
Na stezce, která vede CHKO Beskydy doprovází turisty kulíšek, což je vzácný druh sovy hnízdící ve Velkých Karlovicích. Na deseti zastaeních na cestě dlouhé 2,5km přibližují informační tabule zajímavosti zdejší přírody - jak se tu žije zvířatům, čím se živí a kde bydlí. Díky mnoha zastávkám a nenáročnému terénu zvládnou stezku i menší děti a rodiče s kočárky. Vychází se u hotelu Pod Javorem u sjezdovky Horal, pokračuje se údolím Dynčák podél golfového hřiště, po )bočích lesem i kolem pastvin s ovcemi. Cesta končí u hotelu Horal. Děti dostávají na trase hádanky a úkoly, na něž odpovědi najdou ukryté pod "pokličkou" či na druhé straně tabule. Texty jsou také v angličtině. Na vybraných místech jsou instalovány hrací prvky - děti si mohou vlézt do zvětšeniny kulíškova domečku a vyzkoušet si, jaký má rozhled po okolí, jinde si zase otestují svoji rovnováhu na kladině.    www.valachy.cz   Kateřina Hovorková, MF Dnes


Turistika

 

Blízké okolí - možnost procházek po zpevněných cestách - vhodné i pro kočárky - údolí Břežitá, Provazné, Lušová

 

 

19 km Soláň

 

– návrhy možných turistických tras http://www.zvonice.eu/solan-a-turistika/

 

 • Informační a výtvarné centrum Zvonice shromažďuje a zprostředkovává veřejnosti všechna dostupná fakta o historii Soláně, jeho obyvatelích, jejich životním stylu a kultuře, propaguje oblast Soláně publicisticky, edičně a organizací společenských a kulturních akcí spojených s aktualizací valašských zvyků a tradic.

  Prostory Zvonice nabízejí návštěvníkům stálou expozici valašských umělců a autorské výstavy malířů, sochařů, grafiků, řezbářů a fotografů, jejichž tvorba je inspirována Valašskem a lidovým uměním jiných regionů. V rámci každoročních výtvarných aktivit Zvonice organizuje Malířské cesty kolem Soláně, sochařské a řezbářské sympozium a jiné přehlídky výtvarného umění.  http://www.zvonice.eu/zvonice/

 

25 km Bumbálka


Horské sedlo a osada Bumbálka (850 m) leží v hlavním hřebeni Turzovské vrchoviny, mezi vrchy Beskydek a Beskyd, na hranici mezi ČR a Slovenskem. 
Bumbálka je významným turistickým a lyžařským centrem. Je křižovatkou červené a žluté turistické značky a jedním z výchozích bodů pro přechod Javorníků. Prochází tady naučná stezka Javornický hřeben a cyklotrasa č. 6020. V okolí osady je řada upravených běžeckých stop a lyžařské středisko Bumbálka. 
Severovýchodně od sedla Bumbálka se rozkládá Národní přírodní rezervace Salajka - prales o rozloze 21,8 ha. Rezervaci tvoří vzácný zbytek původního jedlobukového lesa s průměrným věkem 280 let, který je ukázkou přirozeného stavu lesa. Vstup do rezervace je zakázaný. Na nedalekém západním vrchu Čarťák se tyčí 30 m vysoká, nejmladší beskydská rozhledna.

 

Rozhledna Sůkenická (1km od Bumbálky) - nově vybudovaná rozhledna. Je vysoká 27 metrů a naskýtá se z ní nádherný výhled na Beskydy (Radhošť, Smrk, Lysou horu, Travný, Kněchyni), na celý hřeben Javorníků, Malou a Velkou Fatru, při jasném počasí až k Tatrám. Rozhledna je také v blízkosti hraniční přechodu na Slovensko - Makov. V zimních měsích je rozhledna z bezpečnostních důvodů a pro nedostupnost uzavřena. Vede tudy žlutě značená turistická trasa. Je přístupná jak pro pěší turisty, tak i z okolo vedoucí cykloturistické trasy. Přímo kolem rozhledny vede žlutá turistická značka zvaná Partyzánská cesta Jano Ušiaka.

Na stezku se dostanete od rekreační osady (a hraničního přechodu) Bumbálka nejprve po červené turistické značce a na rozcestí se vydáte dále po žluté značce směrem k Sůkenické a Čartáku. Z druhé strany se na rozhlednu dostanete také po žluté značce - směrem od rekreační osady Třeštík.

Téměř až k rozhledně se dostanou i motocyklisté - od turistické chaty Sůkenická je to k rozhledně jen 200 m po lesní cestě, kterou zvládnou i rodiny s kočárky.

 

 

35 km  Rožnov pod Radhoštěmwww.roznov.cz

 • Valašské muzeum v přírodě v Rožnově pod Radhoštěm www.vmp.cz

  • Dřevěné městečko

  • Mlýnská dolina

  • Valašská dědina

   Pustevny

 

Skály a skalní útvary http://www.valassko-hornovsacko.cz/cs/turistika/skaly-a-skalni-utvary

 

26 km Čertovy skály

 

28 km Lačnovské skály  

32 km Čertův mlýn – kamenné útvary - odsedání bloků tzv. Godulského pískovce – po červené turistické trase z Pusteven přes Tanečnici (vrchol 1km od Pusteven) 

Jízda na koni

 

Výuka jízdy na koni a vyjížďky v Halenkově (cca 3 minuty na kole od Apartmánů) paní Čaníková tel. 731 475 879.

 

Dvůr U kříža Velké Karlovice http://www.dvurukriza.kvalitne.cz/

 

Jezdecký okruh Valašsko

 

Okruh využívá tras v okolí Velkých Karlovic. Trasy umožňují výhledy z hřebene Vsetínských vrchů na panoráma Javorníků a Beskyd. Většina okruhu vede lesy a loukami , částečně po nezpevněných a zpevněných cestách. 

 

 

Ostatní

 

Všude v okolí možnosti pěší turistikyhoubaření, pro rybáře možnost rybolovu v řece Bečvě nebo na Balatonu.Pro lyžaře

Areál Vzdálenost Web Popis
Vranča 4 km  www.vranca.cz  snowpark, 3 vleky
Kohútka 7 km www.kohutka.cz 3 vleky + 1 sedačka, lyžování i pro náročné
Karolinka 7 km www.solansedlo.cz  
Velké Karlovice
Kyčerka 12 km www.skiarealkycerka.cz 3 vleky + 2 dětské, dětský cvičný pás
Razula 17 km www.razula.cz  
Soláň 18 km www.solanbzove.cz 4 vleky


Pro běžkaře

až 30 km upravovaných běžeckých tratí.

 

 

Restaurace v okolí

Pizzerie Ponko 500 m pizza, saláty, těstoviny - rozvoz zdarma, www.ponko.cz
Restaurace Šalerka 500 m  
Restaurace Na parní pile 1,3 km  

 

Obchod

100 m nejbližší obchod se základními potravinami
1 km větší obchod i se smíšeným zbožím
17 km kompletní zázemí ve Vsetíně

 

Lékárna

 • nejbližší lékárna – Nový Hrozenkov
Garážové stání
Vhodné pro rodiny s dětmi
Cyklostezka 150 m
Lyžařské středisko 5 min.
Běžecké tratě
Restaurace 500 m
Wifi